KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13767057

nr 1376 7057

Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man. Olja på duk, 74x47cm, yttermått inklusive ram: 84x57 cm

Utrop:

600 kr

Såld:

450 kr

måndag 1 februari 2021
kl 18:10:35

Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta